Nowe Single (Black)- niemiecki rap…

Miałem kłopoty z klawiaturą, ale sytuacja opanowana…

Tym razem 2 hiphopowe kawałki, i to z Niemiec. Zawsze uważałem, że język niemiecki może nie jest najpiękniejszy, ale jego szorstkość pasuje do rapu. Do tej pory moim ulubionym tego typu kawałkiem był niemiecki "Prison Break" z raperem Azadem i liderem zespołu Ich+Ich Adelem Tawilem- polecam wszystkim, dużo lepszy od angielskiego! Ale pozycji tego utworu może zagrozić któryś z poniższych kawałków:

Bushido & Karel Gott- Immer zur jung

Zdecydowanie najbardziej szokujący duet 2008! Bushido to bardzo popularny w Niemczech raper. A Karel Gott- starsi na pewno znają, ale młodzież raczej nie… To czeski (a właściwie czechosłowacki) piosenkarz, popularny w latach 60. Jako ciekawostkę podam, że stanowił odpowiednik Zbigniewa Wodeckiego w tamtejszej "Pszczółce Mai". Mogłoby się wydawać, że ci dwaj zupełnie do siebie nie pasują, a jednak! Bu jak zwykle dobrze rapuje, Gott śpiewa po niemiecku Alphaville "Forever Young" (przynajmniej tak mi się wydaje). Nie rozumiem ani słowa, ale podoba się. Jak ktoś zna niemiecki, niech w komentarzu przetłumaczy tytuł.

Teledysk  

Fettes Brot- Ich Lass Dich Nicht Los

Tamten utworek mógł się spodobać wszystkim, ten raczej tylko hardcore`owcom (jeśli można tak mówić o hip-hopowcach). Rewelacyjny podkład! Do tego dobry raper z rewelacyjnym tempem (o takich się chyba mówi, że są dobrymi MC).  Nie dla wszystkich, ale jak lubisz rap to możesz sprawdzić.

Teledysk 

 Następny w kolejce do ocenienia – Max Farenthide i jego nowy singiel. Pozdrawiam

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Nowe Single (Black)- niemiecki rap…

 1. avatar NathBu pisze:

  Nie chodziło ci przypadkiem o tytuł piosenki „Für Immer Jung”, a nie jak napisałeś „immer zu jung”… ;/
  Taki błąd w tytule tej wspaniałej piosenki – ale przemilczę to…
  Piosenka jak już wspomniałam zarąbista – teledysk równie dobry. Co do drugiej z przedstawionych to 6/10 moim zdaniem tylko dla fanów owego składu.

  PS- Für Immer Jung – dla zawsze młodych

 2. avatar mawoj93- admin :-) pisze:

  oczywiście, taki tytuł, nie wiem skąd mi się to wzięło.
  Cieszę, że ci się podoba…

 3. avatar ulcia pisze:

  Karel Gott to czeska megagwiazda. On od lat 60-tych do dziś jest nie do pokonania. Kochają go wszystkie pokolenia Czechów, ale popularny jest też w innych cywilizowanych krajach Europy. Jedynie w Polsce mówi się o nim w czasie przeszłym i faktycznie jest zapomniany. Tymczasem koncertuje po całym świecie. Jest super.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*